Опубликовано: Пн, Июн 9th, 2008

«Новая газета»: RTVI скорочує новинне мовлення, переорієнтовуючись на Україну

ДТелекомпанія Володимира Гусинського RTVi, що має редакції в Москві, Америці й Ізраїлі, відмовилася від щоденної підсумкової програми Володимира Кара-Мурзи й значно скоротила службу новин, повідомляє російська «Новая газета».
Вечірній семигодинний випуск із ведучим Михайлом Осокіним (тривав 20 хвилин) в ефір виходити більше не буде. Осокін стане ведучим ранкових коротких новин – у режимі хед-лайнс. Замість закритих програм на каналі з’являться відеоверсії кількох програм «Эхо Москви», а в Україні – ще одна редакція RTVi, продюсером якої, можливо, стане Євгеній Кисельов (мова йде, очевидно, про канал ТВі – «ТК»).

Як повідомив головний редактор «Эхо Москви» і президент «Эхо-тв» Олексій Венедиктов, замість згорнутих програм в ефірі RTVi з’являться «сім тижневих годин, в основі яких – програми «Эхо Москви», наприклад, з Юлією Латиніною, Володимиром Рижковым, Світланою Сорокіною, Віталієм Димарським». Як планується, з кінця серпня спільні програми будуть виходити в ефір з понеділка по п’ятницю в 21 годину, а в суботу й неділю – в 19 годин.

Причини реорганізації, за словами Венедиктова, – у невисоких рейтингах і відкритті каналу RTVi українською мовою (див. вище): «Скорочення новин дає можливість використати частину людей в Україні, де гарний, зростаючий, не поділений рекламний ринок, а рівень волі слова не порівнянний навіть із Польщею».

На питання про причини того, що відбулося, Венедиктов відповів: «У нас не було ліцензії на мовлення усередині Росії – тут нам не давали можливості розвиватися. Але ранкові випуски новин залишаться (їх буде 10 – з понеділка по п’ятницю), операційне керівництво новинами буде здійснювати Михайло Осокін – як заступник головного редактора, а телепрограмами – Олексій Воробйов».

Що стосується Євгенія Кисельова (виходить в ефір із програмою «Влада» і на радіо, і на телебаченні), то, за словами Венедиктова, він «буде переведений в Україну головним продюсером каналу й жити там – тренувати журналістів, а в Росію буде приїжджати на вихідні – робити програму «Влада».

Втім, сам Кисельов поки не підтвердив свого бажання їхати в Україну. У розмові з «Новою» він був украй обережний, сказавши лише про деякі «зміни» у компанії. На питання про Україну він відповів так: «Є проект, яким я найближчим часом починаю займатися, але говорити про це детально передчасно. А «Влада» виходить у колишній ефірній позиції, але на липень-серпень ми, як більшість аналітичних програм в останні роки, підемо у відпустку».

Ігор Малашенко, голова американської Overseas media productions, що керує RTVi, сказав, що не може нічого додати до того, про що вже розповів Євгеній Кисельов. Власник RTVi Володимир Гусинський відмовився від коментарів.

«Це питання не до мене» , – так відповів на запитання про перенесення основних акцентів з розвитку інформаційного мовлення телеканалу RTVi з Росії в Україну п. Княжицький, генеральний директор українського телеканалу TVi. Також він сказав, що про українську «переорієнтацію» каналу, про яку сьогодні повідомила «Новая газета», йому нічого невідомо. «Ми не маємо відношення до RTVi, окрім того, що один з акціонерів в нас є спільний. Але в нас є багато інших акціонерів», – наголосив пан Княжицький.

Источник: Телекритика

Комментариев нет:
Здесь можно бесплатно и без регистрации оставить любой комментарий. Только не спам и, пожалуйста, без матов.
Оставить комментарий

Приаттачить картинку?


Єдина Країна! Единая Страна! United Country!