Опубликовано: Чт, Фев 2nd, 2012

В Україні збудовано мережу цифрового ефірного телевізійного мовлення

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення перевірила результати роботи ТОВ «ЗЕОНБУД», визначеного за результатами конкурсу в грудні 2010 року провайдером вітчизняних цифрових мультиплексів. Перевірка підтвердила стовідсоткове завершення етапу розбудови мережі цифрового ефірного мовлення в Україні.

За словами голови Національної ради Володимира Манжосова, «ЗЕОНБУДУ» упродовж року вдалося виконати всі умови, зазначені в наданих йому ліцензіях. Встановлене компанією високоякісне обладнання дозволяє забезпечити цілодобове мовлення для 28 загальнонаціональних та 82 телерадіоорганізацій місцевої та регіональної територіальної категорії мовлення. Голова Національної ради акцентував на тому факті, що перегляд 32 телепрограм у цифровій мережі буде безкоштовним для всіх глядачів.

Генеральний директор ТОВ «ЗЕОНБУД» Віктор Галич переконаний, що розбудова однієї з найбільших телемереж у Європі в короткий термін була б неможлива без чіткої державної стратегії та взаємодії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, НКРЗІ, Генерального штабу Збройних Сил України, без підтримки Адміністрації Президента і Кабінету Міністрів України, а також без плідної співпраці з колективами Концерну РРТ та Українського державного центру радіочастот. Адже необхідно було встановити 664 потужних цифрових передавачів по всій території країни за умови забезпечення безперебійної роботи діючих аналогових телемереж.

«Таким чином, можна говорити про завершення першого важливого етапу переходу України до цифрового телебачення – розбудови національної мережі цифрового ефірного мовлення в Україні. Утім, остаточне запровадження «цифри» в ефірі відбудеться тоді, коли кожний наш співвітчизник зможе безперешкодно користуватися цією новітньою і якісною послугою», – зазначив голова Національної ради.

Як відомо, цифровий сигнал можна буде приймати за допомогою так званих сет-топ-боксів. Для малозабезпечених домогосподарств передбачена державна допомога. У Державному бюджеті України на 2012 рік уже виділено на зазначені цілі 350 млн. 120 тис. гривень. Цих коштів вистачить, щоб забезпечити сет-топ-боксами понад 800 тисяч сімей. Ще 700 тисяч сімей отримають прилади в наступному році. «Найближчим часом ми очікуємо прийняття урядової постанови, і відразу оголошуємо тендер на закупівлю соціальних сет-топ-боксів на передбачену в Держбюджеті суму», – повідомив голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович.

генеральний директор ТОВ «ЗЕОНБУД» Віктор Галич

Крім того, за словами генерального директора ТОВ «ЗЕОНБУД» Віктора Галича, у лютому в Україну надійде перша партія сет-топ-боксів кількістю до 200 тис. шт. Вона призначена для вільного продажу всім бажаючим.

Сьогодні вже 22 загальнонаціональні телеканали ведуть мовлення в ефірі в цифровому форматі за допомогою нової телемережі. «ЗЕОНБУД» виконав ліцензійні умови з будівництва телемережі й збирається зосередитися на забезпеченні надійної експлуатації цифрових мультиплексів та забезпеченні населення сет-топ-боксами.

Відео з прес — конференції канал, ICTV:
http://fakty.ictv.ua/index/view-media/id/7793#main

За повідомленням сайту Національної Ради:
http://nrada.gov.ua/ua/news/radanews/14058.html

Комментариев нет:
Здесь можно бесплатно и без регистрации оставить любой комментарий. Только не спам и, пожалуйста, без матов.
Оставить комментарий

Приаттачить картинку?


 • Кто сможет бесплатно смотреть цифровое телевидение
  username Валентин: Почему по каналу НЛО когда идёт разного рода ерунда есть и видимость и звук, е когда идёт топовая передача ...
 • Программа «Экипаж» теперь на телеканале К1
  username LewisVam: полезный ресурс
 • Где получить бесплатный телетюнер?
  username Сергей Калугер: Как получить инвалиду пенсионеру тюнер Т2 в Запорожье?
 • Где получить бесплатный телетюнер?
  username Грунтовая Надежда Ивановна: подскажите где можно получить бесплатно тюнер Т2,я пенсионерка инвалид третей группы (онкологическое...
 • Єдина Країна! Единая Страна! United Country!