Опубликовано: Пт, Авг 17th, 2012

«Безплатне» цифрове телебачення виявилося не таким вже й безплатним

т2 виявилося не таким вже й безплатнимУ редакцію «Відомостей» зателефонував читач, який порушив проблему цифрової телевізії. «По телевізору постійно йде реклама цифрового телебачення. Телефонував до луцьких телевізійників, попросив їх пояснити, як можу його підключити. Проте мені ніхто не зміг відповісти на це запитання. Як це зробити?» — цікавиться Іван Петрович.

Цифрове телебачення в Україні уже працює. Можуть побачити його і жителі Волині, запевнив директор Волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Сергій Семерей.

— На сьогодні волиняни можуть дивитися по цифровому телебаченню 28 каналів. Причому безкоштовно. Для прийому необхідно до телевізора підключити телетюнер. — пояснив пан Сергій. — Кабель від антени треба під’єднати до відповідного роз’єму на приймачі. Для цього потрібно підключити телетюнер до телевізора (див. схему підключення на малюнку. — Ред.).

 

Зазначимо, що телетюнери можна придбати і в спеціалізованих магазинах, і на ринку. Для ефірного телебачення необхідно купити приймач зразка DVB-T2.

— У торговій мережі є лише дві моделі, що підтримують стандарт і кодування, прийняте в Україні, — розповідає Сергій Іванович. — Це Strong SRT 8500 і Trimax TR-2012HD. Приймачі однакові за якістю і ціною. Коштують вони орієнтовно 550-600 гривень.

Зазначимо, що раніше на одній із прес-конференцій представник Держтелерадіо на Волині Степан Родич наголосив, що телетюнер вартуватиме не більше 40 у. о., тобто 360 гривень. Як бачимо, реальна ціна — майже вдвічі більша.

Малозабезпеченим держава пообіцяла безкоштовні тюнери. Для цього необхідно було звернутись у відповідні органи соцзахисту. Проте заяви можна було подавати лише до 1 липня цього року. Після їх опрацювання працівники «Укрпошти» доставлятимуть пристрої населенню. Як повідомила «Відомостям» начальник відділу персоніфікованого обліку пільг та інвалідів головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Наталія Семенюк, безплатні тюнери в область уже надійшли: отримали дві тисячі 750 пристроїв. Всього ж звернулося за ними понад 22 тисячі волинян.

Утім, навіть наявність тюнера не гарантує, що ваш телевізор зможе приймати цифрове мовлення. Для цього потрібно, щоб у нього була позначка «DVB-T2». А така є далеко не в усіх «теликів».

Як сказав Сергій Семерей, вітчизняні телевізори старого зразка взагалі не підтримують формат Т2. Тому, аби дивитися цифрове, багатьом доведеться, крім тюнера, придбати ще й телевізор. Адже до 2015 року наша держава повністю перейде на цифрове ТБ.

«Відомості» запитали у пана Семерея, чи не краще встановити супутникову антену. Можливо, вийде дешевше.

— Супутникове ТБ — це зовсім інше телебачення, — зазначив спеціаліст. — По супутнику ви не зможете дивитися місцеві канали мовлення. До того ж супутникове телебачення не завжди буде безплатним. Це явище, на моє переконання, є тимчасовим. Тоді як по цифровому телебаченню українці безплатно зможуть дивитися 32 телеканали. У перспективі — 50.

Щодо зони покриття, то пан Семерей розповів, що в області є шість станцій цифрового мовлення: у Ковелі, Луцьку, Горохові, Нововолинську, Любешові та Шацьку. Вони покривають 90% споживачів. Є проблемні зони на Ратнівщині, поблизу Маневичів і на прикордонні Володимир-Волинського району, зокрема у місті Устилуг. Одначе до 2015 року ці проблеми будуть вирішені.

Автор Наталка СЛЮСАР
Джерело Відомості-UA.com

11 комментариев:
 1. Юрий   28.08.2012 в 09:36
 2. Дарина   31.08.2012 в 08:10
 3. олег   15.01.2013 в 12:48
 4. Анна   16.01.2013 в 22:12
 5. віктор мельник   29.08.2014 в 19:50
 6. Юлія   08.10.2015 в 09:28
 7. Катерина   27.01.2017 в 16:16
 8. Читатель   10.02.2017 в 18:30
Здесь можно бесплатно и без регистрации оставить любой комментарий. Только не спам и, пожалуйста, без матов.
Оставить комментарий

Приаттачить картинку?


 • Кто сможет бесплатно смотреть цифровое телевидение
  username Валентин: Почему по каналу НЛО когда идёт разного рода ерунда есть и видимость и звук, е когда идёт топовая передача ...
 • Программа «Экипаж» теперь на телеканале К1
  username LewisVam: полезный ресурс
 • Где получить бесплатный телетюнер?
  username Сергей Калугер: Как получить инвалиду пенсионеру тюнер Т2 в Запорожье?
 • Где получить бесплатный телетюнер?
  username Грунтовая Надежда Ивановна: подскажите где можно получить бесплатно тюнер Т2,я пенсионерка инвалид третей группы (онкологическое...
 • Єдина Країна! Единая Страна! United Country!